Tecrübenin adresi
14. Yıl...

CE İŞARETİ - G İŞARETİ işareti

CE işareti  & G işareti,

CE  İşareti ürünlerin serbest dolaşımını sağlayabilmek amacıyla Avrupa Birliği'nin, 1985 yılında oluşturduğu"Yeni Yaklaşım" çerçevesinde uygulanan bir sağlık ve güvenlik işaretidir.

CE  İşareti üzerine iliştirildiği ürünün insan, hayvan ve çevre açısından sağlıklı ve güvenli olduğunu gösteren Avrupa Birliği'nin Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygunluk işaretidir.  Şu an sayısı 25'i bulan Yeni Yaklaşım Direktiflerinden biri veya bir kaçı kapsamına giren bir ürünün CE  İşareti taşımadan AB pazarına girebilmesi mümkün değildir. Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygunluğu kanıtlamada imalatçıların direktiflerle ilgili harmonize standardlara uygun üretim yapmalarının büyük önemi bulunmaktadır. Standartlara uymak zorunlu olmamakla birlikte, standartlara uygun üretim yapılması halinde, direktiflere de uygun üretim yapıldığının varsayılması üreticinin standartlara uymasını teşvik etmektedir.

CE işareti; bir kalite simgesi olmayıp üzerine iliştirildiği ürünün ilgili yönetmeliğin tüm gereklerini karşıladığı anlamına gelen ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında malların serbest dolaşımını sağlamak amacıyla ortaya çıkan bir işarettir. "CE" uygunluk işareti aşağıdaki şekle sahip olan " CE " baş harflerinden oluşur: 

G İşareti

G işareti,G uygunluk belgesi, ülkemizde, CE ye tabi olmayan yapı malzemelerinin piyasaya arzında zorunlu olan işarettir.Beton,boru,yapı çelikleri,boyalar,vernikler ve hazır sıvalar için zorunludur. 

 

 CE işareti mi CE belgesi mi ? 

Hangi ürünler CE işareti taşımak zorundadır ? 

CE işareti almak zorunlu mu  ? 
CE işaretine nasıl sahip olabilirim ? 
CE işareti gerektiren direktifler nelerdir ? 
CE işareti veren firmalar, 
CE başvurusu için gerekli evraklar neler ? 
CE işareti TSE yerine geçer mi ? 
CE işareti ile ISO 9001 ilişkisi nedir ? 
G İşareti nedir ? 
G işareti hangi ürünler için zorunludur ? 
G uygunluk işareti almak zorundamıyım ? 
 
Bu soruların cevabı YDS Kalite Merkezi ile çok kolay.
 
Adana,Mersin,Gaziantep,Osmaniye,Hatay,Mardin,Şanlıurfa başta olmak üzere tüm Türkiye ye CE işareti, G işareti,kalibrasyon ve eğitim danışmanlık hizmeti veren firmamızı 322 224 9001 - 506 756 43 43 ü arayarak 15 yıllık tecrübeye sahip uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz yada hizmet talep formunu doldurarak iletişim kurabilirsiniz
 
 
 
 
 

HİZMET TALEP FORMU

AD, SOYAD
TELEFON
POSTA
ADRES
KURUM
 
MESAJ
GÖNDER
HİZMET TALEP FORMU
 

E - BÜLTEN KAYIT