Tecrübenin adresi
14. Yıl...

Tartı Aletleri Muayene Hizmetlerimiz

DİKKAT 1561 TL Ceza Ödemeyin Terzilerinizin Muayenesini Yaptırın Son Gün 28 Şubat
04/09/2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği kapsamında kullanımda olan; I ve II nci sınıf, tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip III ve IIII üncü sınıf otomatik olmayan tartı aletleri ile otomatik tartı aletlerinin muayene işlemleri Bakanlık tarafından yetki verilen özel servislere devretmiştir. 
Alım satım da kullandığınız I ve II nci sınıf, tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip III ve IIII üncü sınıf otomatik olmayan tartı aletlerinin muayenesini yaptırmak isteyen sayın müşterilerimiz 322 224 9001 yada [email protected] dan bize ulaşabilirsiniz.

Ölçü Ve Ölçü Aletleri Muayene Yönetmeliği ne göre periyodik muayene süresi iki yıldır. Aldığınız yılı takip eden ikinci yıl, tartı aletinin periyodik muayenesi için, Ocak ayının başından Şubat ayının son gününe kadar firmamıza müracaat etmeniz gerekmektedir. 

Periyodik muayene için zamanında müracaat etmeyenler hakkında, daha sonra müracaat etmiş olsalar dahi, damga süresi dolmuş ölçü aleti kullanma fiilinden dolayı, 3516 sayılı Kanun hükümlerine göre idari ve cezai işlem uygulanır. 

 

 

E - BÜLTEN KAYIT