Tecrübenin adresi
14. Yıl...

BSCI ADANA da

BSCI, Brüksel merkezli Dış Ticaret Birliği tarafından başlatılmış özel bir standarttır.
BSCI, ILO'nun (Uluslararası İşçi Organizasyonu) iş ve işçi güvenliği standartlarını temel alır ve tedarik zincirinin sosyal performanslarının sürekli olarak iyileşmesini teşvik eder. Hedef SA 8000 veya eşleniği gibi standartlarca belgelendirilmiş olmak, böylece sürdürülebilir çalışma koşullarını dünya genelinde desteklemektir.
BSCI kriterlerinin ana maddeleri şunlardır;
Yasa ve Yönetmeliklere Uygunluk (Ülkemizde yürürlükte olan iş sağlığı güvenliği yönetmeliklerine uygun olması gerekmektedir.)
Çalışma saatlerinin yürürlükte olan İş Güvenliği Yönetmeliklerine uygun olması
Çıkarılacak İşçilerin Tazminatların hesaplamalarının yasada belirtildiği gibi olması
Çocukların çalıştırılmasının önlenmesi ( Kanunen çocuk işçi çalışmasının yasak olmasına rağmen işletmelerde kayıtsız çocuk yaşta işçi bulunmasının önlenmesi. 16 Yaşından küçük işçiler çocuk işçi statüsünde ancak çıraklık yapabilirler.)
Zorla çalıştırmanın önlenmesi ve cezai tedbirler,
Örgütlenme özgürlüğü ve toplu görüşme hakkı, işçilerin sendikal üyelik ve sendikal faaliyetlere hakkı vardır, hiçbir şekilde işveren buna engel olamaz.
Her tür ayrımcılığın önlenmesi,
Çalışanlar farklı dinlerden, farklı kültürlerden olabilir dinin gereği yapılması gereken ibadetlere ve ibadet saatlerine uygun molalar veya izinler sağlanmalıdır, ibadethane sağlanmak zorundadır. Aynı memleketten aynı aileden işçiler varsa torpil olmaması sağlanmak zorundadır.
İşyeri sağlığı ve iş güvenliği,emniyeti işyerinin güvenli bir ortam haline getirilmiş olması lazımdır.
 
BSCI  Nedir ? 
BSCI Nasıl Alınır ? 
BSCI Hibe / Destek alarak sahip olabilirmiyim  ? 
BSCI şartları nedir ? 
BSCI Başvurusu için neler Gereklidir ? 
BSCI ile SA 8000 arasında fark var mıdır ?
SA 8000 BSCI yerine geçer mi ?
 
 
Bu soruların cevabı YDS Kalite Merkezi ile çok kolay.
 
Adana,Mersin,Gaziantep,Osmaniye,Hatay,Mardin,Şanlıurfa başta olmak üzere tüm Türkiye ye ISO 9001,IS0 9000,SA 8000,BSCI kalite belgelendirme,kalibrasyon ve eğitim danışmanlık hizmeti veren firmamızı 
+90 322 224 9001 yada 506 756 43 43 ü arayarak 15 yıllık tecrübeye sahip uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz yada hizmet talep formunu doldurarak iletişim kurabilirsiniz. 

    

HİZMET TALEP FORMU

AD, SOYAD
TELEFON
POSTA
ADRES
KURUM
 
MESAJ
GÖNDER
HİZMET TALEP FORMU
 

E - BÜLTEN KAYIT